“Augšdaugavā 2014” viesosies kolektīvi no Lietuvas, Itālijas un Maltas

Š.g. 25.maijā ikgadējais Starptautiskais tautas mākslas festivāls „Augšdaugava” Daugavpils novada Naujenes pagastā norisināsies ar Daugavpils novada domes un Eiropas Savienības programmas Eiropa pilsoņiem” projekta „Pilsētu un vecpilsētu tēla atjaunošana” atbalstu. Projekta ietvaros šogad „Augšdaugavā” viesosies ciemiņi gan no kaimiņvalsts Lietuvas, gan no dienvidu zemēm – Maltas un Itālijas.

Projekta „Pilsētu un vecpilsētu tēla atjaunošana” īstenošanu 2013.gada augustā uzsāka Daugavpils novada Kultūras pārvalde. Projekta vadošais partneris ir Islas pašvaldība Maltā, ar kuru Kultūras pārvaldei izveidojusies laba sadarbība kultūras projektu jomā. Projekta partneri ir arī Zarasu rajona pašvaldība (Lietuva) un Fara San Martino pašvaldība (Itālija). Galvenais projekta mērķis ir aprobēt visu četru partnervalstu kultūras institūciju pieredzi darbā ar pilsētu, vecpilsētu un citu administratīvo teritoriju kultūras mantojuma saglabāšanas un attīstīšanas metodēm. Tāpat projekta ietvaros iecerēts analizēt instrumentus administratīvo teritoriju sarukšanas efekta apturēšanai, palielināt iedzīvotāju līdzdalību aktīvā pilsoniskuma procesos, veidot vietas identitāti, izmantojot kultūras, vēstures un izglītības instrumentus, ieviest jauninājumus kultūras un mākslas sektorā, kā arī palielināt radošo jomu ekonomisko aktivitāti.

Laika posmā no 22.maija līdz 29.maijam visu partnervalstu delegācijas viesosies Daugavpils novadā un Zarasu pašvaldībā – dalība Starptautiskajā tautas mākslas festivālā „Augšdaugava” ir viens no galvenajiem un vērienīgākajiem vizītes mērķiem. Iecerēts, ka festivāla programmu kuplinās folkmūzikas grupa „Aurora” no Maltas, kā arī tradicionālo deju kolektīvs no Itālijas un lietuviešu tautas muzikanti no Zarasu rajona.

Maltas folkmūzikas grupa „Aurora” ir viens no vadošajiem folkmūzikas kolektīviem valstī. Tā dibināta 1973.gadā, un ir arī pati pirmā Maltas folkmūziku apvienība. Grupa izpilda tradicionālo tautas un dejas, reprezentējot autentiskos tautas tērpus, instrumentus, rakstus un uzvedumus.